Po-Pia 8:00 - 16:00
0 0 položiek
0 €
Prázdny košík

ČIM NATRIEŤ DREVENÚ DETSKÚ POSTIEĽKU A HRAČKY ?

Som tu pre vás
Roman Magdolinič
info@colormarket.sk

Snáď nikoho neprekvapí, že starožitný nábytok je dnes v móde. Čo si tak renovovať, vrátiť farbu detskej drevenej postieľke, ktorú vám rodičia uložili na povale ? Pre niekoho to môže byť elegantné a zároveň lacné zariadenie do detskej izby, ktoré úspešne konkuruje súčasným lacným a často nekvalitným kusom z obchodov. Iný zas chce, aby v jeho priestore vynikol nejaký atraktívny kúsok, ktorý má v sebe „dušu,“ históriu a podiel ručnej práce.  My sme pre vás vybrali ten najvhodnejší náter na drevenú detskú postieľku, ktorý vám splní vaše požiadavky.

Farba, ktorou natriete drevenú detskú postieľku, prípadne aj drevené detské hračky, musí byť zdravotne nezávadná a vhodná pre človeka. Nátery na nábytok a detské hračky tvoria osobitnú skupinu. Deti môžu rôzne predmety, hračky, postieľky a iný menší nábytok hrýzť. Preto je potrebné, aby nátery, ktoré použijeme, boli zdravotne nezávadné a spĺňali normy na obsah škodlivých látok. Všetky podmienky vhodné na náter detskej drevenej postieľky a hračiek spĺňa produkt z radu OSMO oleje a vosky, ktoré sú založené na prírodných olejoch a voskoch. Olej prenikne hlboko do dreva a chráni ho zvnútra. Obsahuje: slnečnicový olej, sójový olej, ľanový olej a olej z bodliaka, ktoré sú základom náterov na drevo. Sú povolené v potravinárskej oblasti.

Konkrétne OSMO Dekoračný vosk –  intenzívne tónovaný náter do interiéru. Je vodoodpudivý a oderu odolný a vytvára na dotyk príjemný povrch. V porovnaní s bežnými povrchovými úpravami vytvára rovnomernejšiu farbu a harmonický vzhľad. Nepraská, neolupuje sa a vydrží niekoľko rokov. Je odolný voči nápojom, čaju, ovocnej šťave, mlieku, vode, potu, slinám a voči chemikáliám, používajúcich sa v domácnosti.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                                                                                                

 

 

APLIKÁCIA

 

Základom kvalitného náteru je hladký povrch nábytku. Pred natretím si povrch detskej postieľky, nábytku, hračiek, poriadne vyčistite, vybrúste a vyplňte všetky nerovnosti. Prípravok naneste v tenkej vrstve. Na nanášanie odporúčame použiť plochý štetec OSMO, prípadne valček OSMO z mikrovlákna, alebo ako lacnejšiu alternatívu plochý štetec KANA. Náter aplikujte v smere štruktúry dreva a dôkladne rozotrite. Nechajte schnúť po dobu 4 -6 hod. pri dobrom vetraní. Potom naneste druhý náter.

Pri renovácii postačí aj jeden náter na suchý čistý podklad.

 

 

 

 

Myslíme na zdravie  vášho dieťaťa ­:-)