Po-Pia 8:00 - 16:00
0 0 položiek
0 €
Prázdny košík

DECOR SPATOLATO- prírodná štruktúra mramoru

DECOR SPATOLATO- prírodná štruktúra mramoru 

Technikou SPATOLATO dosiahneme vzhľad hĺbky prírodného kameňa a lomených segmentov v samotnom kameni. Mramor v prírode je polopriesvitný kameň, farebný odtieň mu dajú minerálne a iné prímesy.

Širokou ponukou odtieňov sa môžeme k želanému odtieňu a prírodnej štruktúre mramoru veľmi priblížiť pomocou techniky Spatolato.

Som tu pre vás
Roman Magdolinič
info@colormarket.sk

PRÍPRAVA PODKLADU

1. Podfarbenie: podklad musí byť suchý, pevný, bez olejových fľakov a podobných nečistôtZabezpečíme farebnú rovnomernosť povrchu, podľa potreby podklad podfarbíme, aby sme dostali rovnomerný farebný odtieň podkladuNa podfarbenie použijeme bielu farbu.

2. Zahladenie podkladu: dekoratívnou vyrovnávacou hmotou DECOR Relief base, nerezovým hladidlom v celkovej hrúbke 3 mm.

3. Brúsenie povrchu: odprášenie vysávaním alebo pozametaním jemnou metlou.

4. Impregnácia: AKRIL Emulziou (zriedenú vodou v pomere 1:1).

 

 

POSTUP REALIZÁCIE

 

Nanesenie DECOR Marmorinu

 

(1. vrstva) nerezovou špachtľou. Hrúbka vrstvy ~ 0,1 - 0,2 mm. Na špachtľu si dáme malé množstvo DECOR Marmorinu, ktorý pohybmi špachtle rôznymi smermi v tenkej vrstve nanesieme na povrch. Prebytočný materiál zároveň odoberáme, tak aby na stene zostala želaná hrúbka vrstvy. Pri štruktúre Spatolato je dôležitý smer práce. Ak vzor nanášame zhora nadol, je vzhľad ostrejší. Pri nanášaní DECOR Marmorinu zospodu nahor, sú línie konečného diela mäkšie.

 

Nanesenie DECOR Marmorinu

 

(2. a 3. vrstva) prebieha rovnako ako prvá vrstva. Jednotlivé vrstvy musia byť pred nanesením ďalšej vrstvy suché. Po aplikácii poslednej 3. vrstvy DECOR Marmorinu, počkáme kým podklad celkom vyschne. Podľa potreby povrch jednotlivých vrstiev jemne prebrúsime brúsnym papierom zrnitosti 300 a viac.

 

Zahladenie povrchu

 

Keď je podklad celkom suchý, kovovým hladidlom zahladíme jeho povrch. Najskôr mierne, neskôr intenzívnejšie a s väčším tlakom na povrch. Ťahy hladidla musia byť všetkými smermi. Povrch prechádza z pololesku do vysokého lesku a pocitu veľkej hĺbky. Hladením dosiahneme väčší kontrast, pretože na miestach hladenia je odtieň DECOR Marmorinu tmavší, lesklejší a výdatnejší, v »priehlbinách« zase čiastočne matný a svetlejší.

Záver s náterom DECOR Marmorin shine

 

Pre dosiahnutie vodoodpudivosti a väčšieho lesku, DECOR Marmorin natrieme emulziou DECOR Marmorin shine. Tým dosiahneme väčšiu odolnosť povrchu proti prachu, mastnote, vode a podobne.

 

NÁRADIE
MATERIÁL