Po-Pia 7:00 - 16:00
+421 911 820 936
0 0 položiek
0 €
Prázdny košík

ČÍM NATRIEŤ DREVENÝ PLOT ?

 

Drevené ploty sú pri rodinných domov samozrejmosťou. Keď sú dobré upravené vyzerajú veľmi pekne. 

Aby aj Váš plot patril k tým krajším, je potrebné ho tiež vhodným spôsobom natrieť.

Ak ste rozhodnutý, že plot ktorý idete natierať má vyžarovať pozitívnu, prírodnú energiu

tak je OSMO Ochranná olejová lazúra pre Vás ako stvorená. 

Som tu pre vás
Ondrej Kardoš
+421 911 820 936
info@colormarket.sk

Osmo olejová lazúra je dekoratívny, transparetntný polomatný náter na drevo vhodný pre exterér. Predstavuje dlhodbú ochranu na báze oleja, náter nepraská a neodlupuje sa. 

- Penetrácia a lazúra v jednom nátere (obsahuje látky chrániace náter)                                                                            

- Odpudzuje vodu a je mimoriadne odoná voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu 

- Porézny povrch s otvorenými pórmi

- Náter je chránený proti napadnutiu plesňou, riasou a hubou

- Pri dodržaní pracovného postupu vydrží náter cca 10 rokov - následne ho stačí pretrieť na oživenie. 

 

                                                                               

 

Bežná farba na drevo zakryje jeho prirodzené vykreslenie zatiaľ čo Osmo lazúra sa zas vypyje hlboko do dreva a prirodzene zvýraní štruktúru dreva. Osmo nátery na drevo majú neobvyklé vysoký podiel farebných pigmentov a oleja. Tým sú vydajtnejšie a výborne kryjú už s prvým alebo druhým náterom bez základného náteru. Osmo nátery na drevo možno úplne ľahko kedykoľvek lokálne renovovať, bez potreby natierania celej plochy. Pár ťahov štetcom na opravovanom mieste a máte hotovo. Osmo olejová lazúra obsahuje biocídy a preto je vhodná pre použitie vo vonkajšom prostredí. Biocídne látky sa postarjú o ochranu pred napadnutím hubami, riasami a pod., takže nepotrebujete drevo natierať osobitným koncentrátom na ochranu dreva. Vhodné sú 2 nátery Osma. 

 

UPOZORNENIE : Osmo ochranná olejová lazúra bezfarebná neobsahuje ochranu UV žiareniu, čím menej pigmentu tým slabšia UV ochranná a preto sa neodporúča na povrchy, ktoré vystavené silnému slnečnému žiareniu, preto je dobré po dôkladnom uschnutí druhého náteru natrieť 1 x Osmo UV Ochranný olej 420 bezfarebný ako konečný náter na už vopred farebne upravené drevo výrazne predlžuje interval renovácie. Ako samostatný náter zamedzuje procesu šednutiu ochraným faktorom UV 12 v porovnaní s drevom a bez povrchovej úpravy.                                                                                                                                                        

                                                                                 

 

PRÍPRAVA POVRCHU DREVA BEZ NÁTERU 

 

Predpokladom procesu maľovania drevených povrchov sú prípravné práce. Veľkú pozornosť by sme mali venovať vyschnutiu dreva. Povrch dreva musí byť suchý a čistý (max. vlhkosť dreva 20%). Staré pórovité nátery je potrebné vyčistiť. Natierajte len na drevo, ktoré nie je vystavené mrazu. Na konce dreva rezané naprieč sa hodí Osmo Vosk na rezné hrany, ktorý chráni konce pred tvorbou trhlín, minimalizuje napúčanie a zmršťovanie, zamedzuje výkvetom obsiahnutých látok. Neobsahuje vodu, silikón a ľahko sa spracováva. Osmo olej je pripravený ihňed k použitiu, nerieďte dobre premiešajte a ak je to možné naneste na všetky strany. 

 

RENOVÁCIA STARÉHO NÁTERU 

 

Pri renovácií je potrebné dôkladne očistiť staré povrchy dreva. Vtedy Vám môžu vzniknúť nerovnosti malé trhliny, väčšie škáry alebo otvory v dreve, ktoré vyplníme tmelom, ktorý musíte nechať dobre zaschnúť a potom ho tak isto obrúsite, aby bol povrch rovný. Pred aplikáciou oleja odstráňte z povrchu prach zametaním alebo vysávaním. Dôkladne, rýchlo a šetrne Vám odstráni zelené povlaky a iné prírodné znečistenia Odšeďovač dreva gél, ktorý navyše zabráni novému napadnutiu. Obzvlášť sa odporúča na drevené terasy, drevené fasády, záhradný nábytok a podobné plochy. Ak sa požaduje dodatočná ochrana proti modraniu, hnilobe a hmyzu, je žiaducé predbežne ošetriť drevo Osmo WR základným náterom- pôsobí preventívne proti zvieracím a rastlinným škodcom.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

 

SPÔSOB APLIKACIE 

 

Prípravok naneste v tenkej vrstve. Na nanesenie si môžte zvoliť plochý štetec OSMO alebo valček OSMO z mikrovlákna prípadne ako alternatívu KANA štetec plochý. Natierajte v smere dreva a dôkladne rozotrite. Nechajte schnúť po dobu 4-6 hod. pri dobrom vetraní. Potom naneste druhý náter. Pre renovácie zvyčajne postačuje jeden náter na suchý a čistý podklad. 

 

ĎALŠIE OBLASTI POUŽITIA

 

Po skrášlení dreveného plotu môžte prejsť na skrášlenie a renováciu povrchov ako dvere, okná, okenné uzávery, garáže, obklady z dreva, balkóny, ploty, prístrešky a letné domčeky. 

 

REFERENCIE

 

Rozhľadňa Tokaj

uprostred Viníc malebnej obce Malá Trňa

Okres: Trebišov (Košický kraj) 

 

                                   

 

 

 

Drevené ploty s prirodzenou farbou, nikdy nevýjdú z módy a výborné sa hodia

do akejkoľvek krajinnej architektúry. 

 

 

 

P.S V prípade potreby nás náváhajte kontaktovať telefonicky radi Vám poradíme :)