Po-Pia 8:00 - 16:00
0 0 položiek
0 €
Prázdny košík

ČÍM NATRIEŤ DREVO V INTERIÉRI?

Drevo je najprirodzenejší a najpoužívanejší materiál v interiéroch. Využíva sa na nábytok, na podlhy, aj na obklady stien. Drevo je nevyhnutné ošetriť tak, aby sa zakonzervovalo a vydržalo v perfektnom stave čo najdlhší čas.  Na to sú produkty OSMO ušité na mieru.

 

Som tu pre vás
Roman Magdolinič
info@colormarket.sk

OSMO vyvinul nátery na drevo, ktoré sú perfektne prispôsobené zvláštnym vlastnostiam dreva.  Sú založené na prírodných olejoch a voskoch. Olej prenikne hlboko do dreva a chráni ho zvnútra. Vosk vytvorí elastický, porézny povrch a chráni drevo zvonku. Je odolný voči škvrnám od vína, kávy a voči iným bežným znečisteniam.

Obsahuje : slnečnicový olej, sójový olej, ľanový olej a olej z bodliaka, ktoré sú základom náterov na drevo.  Sú povolené v potravinárskej oblasti.

 

VÝHODY NÁTERU 

- oživí drevo

- jednoduchá renovácia (i lokálna)

- nešupinatie, nepraská a neodlupuje sa

- dobrá odolnosť voči tekutinám

- jednoduchá údržba

 

OSMO V INTERIÉRI

   

- špeciálne prispôsobený dreveným podlahám a nábytku, pri ktorých je požadované zachovanie optiky dreva, bez vyvolania tzv. mokrého efektu

- vhodný aj pre tvrdé dreviny s veľkým množstvom vlastných obsiahnutých látok

- špeciálne pre profesionálne farebné tónovanie drevených podláh bez vytvárania viditeľných prechodov po zaschnutí 

- vhodný pre všetky techniky spracovania ako natieranie, stieranie, zmáčanie a nástrek

- zvlášť vyvinutý na úpravu povrchu nábytku a pracovných (kuchynských) dosiek  z dreva

 

VYUŽITIE V INTERIÉRI 

 

Osmo oleje a vosky sú vhodné na úpravu drevených podláh,  schodov, nábytku, detských hračiek a postieľok, stien, stropov, dverí, ošetruje trámy a lepené drevo, masívne podlahové palubky, vidiecke dosky, parketové podlahy, korkové podlahy, OSB, pracovné (kuchynské dosky). Odporúča sa zvlášť aj do vlhkých priestorov, ako je napríklad kúpeľňa.