Po-Pia 8:00 - 16:00
0 0 položiek
0 €
Prázdny košík

DECOR EGEO- prírodný mramor

DECOR EGEO- prírodný mramor

Technikou EGEO dosiahneme vzhľad jemného povrchu, s jemným reliéfom, ktorý pod určitým uhlom pohľadu alebo dopadu svetla na povrch má výraznejší vzor. Štruktúra vzoru pôsobí nenásilne, ale veľmi ušľachtilo ako prírodný mramor Egeo. Pri zvyčajnej realizácii techniky EGEO používame jeden odtieň DECOR Marmorinu, náročnejšia realizácia je zložená z viacerých rôznych odtieňov DECOR Marmorinu, ktoré spolu tvoria konečný estetický vzhľad.

Som tu pre vás
Roman Magdolinič
info@colormarket.sk

PRÍPRAVA PODKLADU

 

- Podfarbenie: podklad musí byť suchý, pevný, bez olejových fľakov a podobných nečistôt. Zabezpečíme farebnú rovnomernosť povrchu, podľa potreby podklad podfarbíme, aby sme dostali rovnomerný farebný odtieň podkladu. Na podfarbenie použijeme bielu farbu.

- Zahladenie podkladu: dekoratívnou vyrovnávacou hmotou DECOR Relief base, nerezovým hladidlom v celkovej hrúbke 3 mm.

- Brúsenie povrchu: odprášenie vysávaním alebo pozametaním jemnou metlou.

- Impregnácia: AKRIL Emulziou (zriedenú vodou v pomere 1:1).

 

 

Nanesenie DECOR Marmorinu

Nerezovým hladidlom nanesieme ~0,1 - 0,5 mm hrubú vrstvu DECOR Marmorinu. Plocha nanesenej vrstvy musí byť približne 0,5 - 1 m2 alebo taká, aby sa nanesená vrstva pred schnutím dala zahladiť na vyhovujúcu hrúbku. Dĺžka ťahov hladidla musí byť 20 - 30 cm. Hrany, ktoré by zostali po ťahoch hladidla takmer niet, pretože sú zrovnané. Keď prvá vrstva zaschne, môžeme naniesť druhú vrstvu, ktorá musí byť rovnaká ako prvá vrstva.

 

 

Realizácia štruktúry

Čistým nerezovým hladidlom natiahneme tenkú vrstvu DECOR Marmorinu. Hrúbka DECOR Marmorinu na hladidle je ~0,5 mm. Hladidlo zľahka celou plochou položíme na povrch. Pohybmi hladidla do kruhu DECOR Marmorin, ktorý bol nanesený na hladidlo, pomaly vytvára nepravidelné škvrny na povrchu. Pri tom netlačíme a nehladíme príliš silno.

 

Záver

Keď je podklad celkom suchý, nerezovým hladidlom zľahka odstránime vystupujúce hrany. Môžeme to spraviť aj jemným brúsnym papierom (zrnitosti 200-300), pri tom musíme dávať pozor, aby sme povrch nehladili. Povrch odprášime.

 

DECOR Marmorin shine

DECOR Marmorin shine nanesieme syntetickou handrou, v dvoch vrstvách. Keď druhá vrstva zaschne, preleštíme ju čistou syntetickou handrou. DECOR Marmorin pred nanesením DECOR Marmorinu shine nehladíme, preto je konečný vzhľad povrchu polo lesklý.

 

 

NÁRADIE

- valček

- nerezová špachtľa

- nerezové zaoblené hladidlo

- syntetická handra

MATERIÁL

- JUPOL Gold

- DECOR Relief base

- AKRIL Emulzia

- DECOR Marmorin

- DECOR Marmorin shine