Po-Pia 8:00 - 16:00
0 0 položiek
0 €
Prázdny košík

DECOR RUST

DECOR RUST

Príroda, jemným spôsobom zachytená v DECOR technike, vytvára ušľachtilý a unikátny vzhľad domova. Hrou, fantáziou, výberom správneho náradia a odtieňov s DECOR výrobkami vznikajú špičkové umelecké diela, ktoré dodajú domovu svojráznu pečať. Atraktívny a moderný vzhľad. Vyjadrenie individuality / kreativity. Pestrý výber exkluzívnych odtieňov.

Som tu pre vás
Roman Magdolinič
info@colormarket.sk

PRÍPRAVA PODKLADU

1. Podfarbenie: podklad suchý, pevný, bez olejových fľakov a podobných nečistôt. Zabezpečíme farebnú rovnomernosť povrchu. Podľa potreby podfarbíme, aby sme dosiahli rovnomerný farebný odtieň podkladu. Použijeme JUPOL Gold (020A).

2. Zahladenie podkladu: DECOR Relief base s nerezovým hladidlom.

3. Brúsenie povrchu: odprášenie po brúsení vysávaním alebo jemnou metličkou.

4. Impregnácia: AKRIL Emulziou (1:1).

 

 

REALIZÁCIA TECHNIKY

Čistým, nerezovým hladidlom nanesieme v tenkej vrstve DECOR Marmorin (020A). Hrúbka DECOR Marmorinu na hladidle je ~ 0,5 mm. Hladidlo zľahka celou plochou priložíme k povrchu. Krúživými pohybmi sa DECOR Marmorin, ktorý bol nanesený na hladidlo, v tvare nepravidelných škvŕn, pomaly prenáša na povrch. Pri tom hladidlo netlačíme k podkladu a nehladíme.

 

Ešte čerstvo (mokrý) nanesený DECOR Marmorin, malým (10 cm) penovým štruktúrnym valčekom rozprestrieme po povrchu vertikálnymi a horizontálnymi ťahmi.

 

 

Ihneď potom nasleduje dodatočné nanesenie DECOR Marmorinu 020A, veľkým (18 cm) penovým štruktúrnym valčekom, ktorým ho rozprestrieme po povrchu vertikálnymi a horizontálnymi ťahmi po celej ploche.

 

Po 10–15 min. zopakujeme postup s DECOR Marmorinom (820 C).

 

Po 2–4 hodinách na povrch malým a veľkým valčekom nanesieme JUBIN Metal (6408), pričom dbáme na to, aby nanesená vrstva nebola krycia, ale fľakato priesvitná.

 

Poslednú vrstvu DECOR Marmorinu (290 A) nanesieme malým a veľkým štruktúrnym valčekom, tak aby neboli viditeľné stopy valčeka. Konečná vrstva závisí od želanej intenzity vzhľadu hrdze.

 

 

 

NÁRADIE

-nerezové hladidlo

-nerezová špachtľa

-penový štruktúrny valček

-valček

 

MATERIÁL

- JUPOL Gold

- DECOR Relief base

- AKRIL Emulzia

- DECOR Marmorin

- JUBIN Metal