Po-Pia 8:00 - 16:00
0 0 položiek
0 €
Prázdny košík

Zinkovanie u Vás doma! Zinga

Každoročne korózia "rozožerie" stovky eur v domácnosti

ZINGA-ANITOKOROZNY NÁTER NÁHRADA ŽIAROVÉHO ZINKOVANIA

Nátery na oceľ vytvoria len ochranný povlak ale po čase začnú praskať a následne sa vytvorí hrdza a farba sa odlúpne. A Vás čaká opätovné natieranie a rekonštrukcia starých náterov, čo nestojí málo peňazí a času. S tým je koniec ZINGA – zinkovanie za studena, je riešením Vašich starosti.

Som tu pre vás
Roman Magdolinič
info@colormarket.sk

ČO JE TO ZINGA?

Zinga je jednozložkový galvanický náterový systém, ktorý obsahuje 96% zinku vo svojom suchom filme. Je to kovový povlak, nie farba. Čistota použitého zinku je vysoká (99,995%), takže Zinga v suchom stave neobsahuje žiadne toxické prvky. Produkty ZINGA nájdete v našom eshope tu.

MOŽNOSTI RENOVÁCIE NÁTERU ZINGA:

Pri aplikácii náterovej hmoty ZINGA dochádza k dokonalému prepojeniu každej novej vrstvy s vrstvou predchádzajúcou, s možnosťou previesť zosilnenie ochrany alebo opravy poškodených častí kedykoľvek a pri veľmi nízkych nákladoch. Po aplikácii náterovej hmoty ZINGA ju nebude treba zoškrabovať po rokoch, ale renovácia náteru sa prevedie jednoduchým nanesením ďalšej vrstvy.

MOŽNOSTI APLIKÁCIE ZINGA umožňuje dosiahnuť katodickú ochranu v rôznych aplikáciách:

• Existujúce rozsiahle oceľové konštrukcie (stĺpy elektrického vedenia, pilóty, nosníky, rúry, budovy, výstuže z betónu, stavby z vlnitého plechu, silá, lode, stroje atď.), ktoré nebolo možné skôr galvanizovať.

 • Možno galvanizovať konštrukcie, ktoré by sa poškodili pri galvanizácii za tepla.

• Možnosť renovácie konštrukcií galvanizovaných za tepla s využitím dlhodobej ochrany ZINGOU ošetrených povrchov. Zvary, mechanické opotrebenia a vady galvanizácie možno opraviť priamo na mieste.

• ZINGA sa môže aplikovať aj pri vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu a mraze.

• Povrch vytvorený systémom ZINGA je možné leštiť alebo kartáčovať pre zvýšenie lesku.

ĎALŠIE MOŽNOSTI OCHRANY

• Aquazinga je dvojkomponentný zinkový náter na báze vody, špeciálne vyvinutý pre vysoké teploty (600°C) a vysoké mechanické zaťaženie.

• Za účelom zosilnenia ochrany poskytovanej náterovou hmotou ZINGA je možné na ňu aplikovať iné náterové hmoty: epoxidové, syntetické, polyuretanové, vinylové nátery a špeciálne vyvinuté sľudové železné oxidy. Tieto nátery sa môžu priamo aplikovať na nátery ZINGA. Životnosť duplexného systému (aktívny + pasívny) = 2,5 x (ZINGA + farba)

PRÍPRAVA POVRCHU

- nový hladký povrch : pieskovanie Sa 2,5 je potrebné na zdrsnenie povrchu a dosiahnutie stupňa drsnosti Ra 12,5 - staré, galvanizované a hrdzavé povrchy odstránenie uvoľnených častíc a odmastenie (para, odmasťovač...)

- lakovaný povrch : odstrániť náter pieskovaním, striekaním vysokotlakou vodou alebo procesom chemického čistenia

V KRÁTKOSTI

Povrch musí byť zbavený uvoľnených častíc vplyvom opotrebenia, oleja, náterov a mazadiel. ZINGU možno aplikovať aj na vlhký povrch a vo vlhkom prostredí.

Riedenie:  Pri aplikácii štetcom (valčekom) nie je nutné, pri aplikácii striekaním sa používa riedidlo ZINGASOLV v množstve max. 7%.

Schnutie: Náter je nelepivý v priebehu 10 minút v závislosti na atmosferických podmienkach a procese schnutia. Mechanicky odolný je náter po 48 hodinách, pričom pôsobením vzduchu, vlhkosti a UV - žiarenia sa ďalej vytvrdzuje. Najvhodnejšie je náter ZINGA aplikovať v dvoch vrstvách, pričom druhý náter možno aplikovať už po uplynutí jednej hodiny. V duplexnom systéme možno konečný náter uskutočniť v priebehu 2 – 8 hodín v závislosti na procese schnutia.

Skladovanie a životnosť:  V pôvodných uzavretých obaloch pri bežných teplotách je pri dodržaní skladovacích podmienok životnosť prípravku neobmedzená. Možnosť skladovať až do – 25 °C, pretože ani nízke teploty nemajú vplyv na vlastnosti náterových hmôt.

Manipulácia a bezpečnostné opatrenia:  Vzhľadom na to, že náterový systém ZINGA je tvorený prevažne z anorganických zložiek, nie je preto považovaný za nebezpečný. Pri práci s náterovými hmotami sa odporúča dodržiavať obvyklé bezpečnostné opatrenia.

VÝHODY NÁTEROVEJ HMOTY ZINGA:

Náterová hmota ZINGA sa môže jednoducho a bezpečne aplikovať. Jedná sa o jednozložkový náterový systém, ktorý je možné nanášať štetcom alebo striekaním.

• ZINGU je možné aplikovať priamo v teréne, pričom pred aplikáciou netreba vykonávať demontáž konštrukcií.

• ZINGU možno úspešne použiť pri obnove starých, poškodených žiarovo zinkovaných povrchov, čím sa obnoví katodická ochrana.

• Pieskovanie povrchu nie je bezpodmienečne nutné. ZINGA sa dá aplikovať aj na mierne skorodovaný povrch, pričom je potrebné odstrániť uvoľnené časti korózie – hrdzu.

• Existujúce nátery systémom ZINGA, možno jednoducho renovovať nanesením ďalšej vrstvy, pričom nový povrch bude rovnako kvalitný ako pôvodný (nedochádza k separácii vrstiev).

• ZINGA sa dá použiť ako výborný základ v prípade, že sú požadované ďalšie vrstvy farieb. Aplikáciou takto uvedeného duplex náteru sa zvyšuje životnosť 2,5 krát.

• Náter systémom ZINGA pri oxidácii vytvára tvrdú bariéru s výbornou odolnosťou voči tzv. ,,bielej hrdzi“, ktorá sa vyskytuje pri klasickej galvanizácii zinkom.

• Náterová hmota ZINGA vytvára bariéru s vysokou odolnosťou voči mechanickému opotrebeniu (spôsobené dobrou flexibilitou nanesenej vrstvy).

• Mnohé testy preukázali výbornú mechanickú a chemickú priľnavosť náterovej hmoty ZINGA k oceli. Dokonca aj pri poškodení abráziou a úderom sa náterová hmota ZINGA neodlupuje.

 

AKTÍVNA A PASÍVNA OCHRANA

Aktívna galvanická ochrana: Zinok v produkte ZINGA (anóda) pôsobí tzv. obetovaná anóda a poskytuje lepšiu ochranu ocele ako žiarové pouinkovanie. Na základe vplyvu, tok elektrónov vyplývajúci z odlišných potenciálov medzi zinkou a oceľou zabráni tvorbe korózie na oceli.

Pasívna ochranná bariéra: Keď ZINGA oxiduje, tak na povrchu sa pomaly vytvára vrstva solí zinku, ktorá zacelí povlak a zvyšuje tunelový efekt náteru. Okrem toho, pomocná ochranná bariéra, ktorá sa nachádza v produkte ZINGA ako spojivo, znižuje vyčerpanie zinku a poskytuje dlhotrvajúcu aktívnu ochranu.